28 04 2012

ALLAH ADEM İ YARATTIĞINDA HERŞEYİ ÖĞRETTİYSE ADEM BUNLARI NEDEN

Adem tekerleği biliyor muydu? Adem ateş yakmayı biliyor muydu?Adem ve oğulları ve kızları (kızları oğullarının karısı oldular) Toprağı ekmeyi biliyorlar mıydı.

 

Kuran’a gore Adem’in çocuklarından Habil ÇİFTÇİ, Kabil koyun ÇOBANıdır. Yani ilk insan döneminde ziraat ve hayvancılık vardır. Bugünkü toprak yapısı, ve bitkiler, ağaçlar vs mevcuttur.

 

MAİDE -27.Onlara, Âdem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. Kurbanı kabul edilmeyen, “Andolsun seni mutlaka öldüreceğim” demişti. Öteki, “Allah, ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder” demişti.

 

İlginçtir ki ademin iki çocuğu da Allahın yaratmış ve onların hizmetine sunduğu ineği yada koyunu Allaha hediye olarak(kurban) sunmuşlardı.Bunu ilk insan nasıl ve nereden öğrenmişti.Diğer yandan Allah kendisinin yaptığı bir şeyi hediye olarak alırmıydı.

Şöyle düşünün siz ekmek yapıyor sunuz ekmeği birisine verdiniz ve o ekmeği size hediye olarak getiriyorlar.

İşte Kutsal dediğimiz dini kitapların nasıl bir zekada ve nasıl bir anlayışta yazılmış olduğunu fark edin.Tanrı bu kitaplar tanrınındır diyenleri asla affetmeyecektir.

 

Tarihsel olarak incelediğimizde insanlar bugünkü teknolojileri ve yaşam şekillerini yavaş yavaş öğrenerek oluşmuşlardır.

Kesin olarak biliyoruz ki ilk insanlar mağaralarda yaşamışlardır.mağaralardaki resimlerden ve kalıntılardan beslenme şekillerini bile öğrenebilmekteyiz.

Adem i Allah yarattığında nitelikli olarak yaratmış olsa eski insanlar barınak yapmayı ev yapmayı biliyor olurlardı.Tarihsel kalıntılarda mağaralar vardır ama evler yoktur.

Bu mağaraları tehlikelerden korunmak için yüksek yere yapmışlardır.Ademe Allah mutlaka ki tehlikeli hayvanlardan korunmak için silah yapmayı öğretmiş olması gerekmektedir.

 

Bilimsel olarak kesinlikle bilmekteyiz ki mağaralardan normal yaşama geçmeye on binlerce yılların geçmesi gerekmiştir.Biz mağaralarda herhangi birtakım yazılarla karşılaşmamışız ve ilk anlatımlar duvar resimleriyle olmuştur.Yani ilk insanlar kesinlikle yazı yazmayı bilmiyorlardı. Bilinen ilk yazılarda resim yazılarından oluşmuştur.insanlar resimlerle yazışarak anlaşmışlar sonradan harf ve rakamları bulabilmişlerdir.Yazı daha sonra gelişmiştir.

 

Adem yazıyı bilse dağa taşa bir şeyler yazmaz mıydı.İnsanı yaratabileceğini düşündüğümüz bir gücün kağıdı kalemi Ademden başlayarak Nuh a,Musaya,İsaya ve Muhammed e verememiş olması size de ilginç gelmiyor mu?

 

Kuran da Tevrat ta ve İncil de yazdığı gibi Ademin Allah tarafından yaratıldığına dair mantıklı bir kanıt yoktur. Bu kitaplarda yazanların doğru ve düzgün olmadığı bellidir.

Bu kitapların insanların geçmişine dair tarihsel bilgi kitabı olabilme yeterlilikleri bile bulunmaz. Bu kitapları okuyan herkes farklı şeyler anlar farklı yorumlarda bulunurlar.

Bu kitapları ayetlerde Allah her ne kadar Bir şeyi eksik bırakmadım açık açık anlattım diye yaz sada görüldüğü gibi ne Adem konusu ne Nuh konusu ne İsa ne de Musa konuları hiç de net ve açık değildir. Ya Kuranı gönderen Allah değildir yada Allah Adem i yaratmadı.

 

ENAM-114:Allah size Kitap’ı açıklanmış olarak indirmişken,başka hakem mi isteyeceğim?

BAKARA SURESİ-99 AYET. "Andolsun ki, sana apaçık ayetler indirdik"
NUR SURESİ-46AYET"Andolsun ki, biz, bilmediklerinizi size açık seçik bildiren ayetler indirdik."
EN’AM SURESİ-3 AYET.."Kitapta biz, hiçbir şeyi eksik bırakmadık..."

HUD SURESİ-14-AYET."Allah'tan başkasına kulluk etmeyesiniz ve Rabbinizden mağfiret dileyesiniz diye ayetleri kesin kılınmış, sonra da uzun uzadıya açıklanmış bir kitaptır"

 

2508
0
0
Yorum Yaz